هتل مدینه الرضا(مشهد)

با پیشرفت چشمگیر صنعت گردشگری در قرن حاضر، رشد علم و فن آوری با تمام جنبه های مثبت و منفی آن تاثیری شگرف در سبک زندگی انسان ها بازی می‏ کند و خواسته ها و شیوه زندگی نسل جدید تحت تاثیر آن، میل به زندگی در محیطی مدرن را طلب میکند. هتل مدینةالرضا مشهد با محیطی فوق العاده زیبا، معماری اصیل ایرانی، نمای عالی و تجهیزات مدرن در سال ۱۳۹۲ افتتاح گردید. این هتل با تنوع در انواع اتاق ها ، با مجهزترین و مدرنترین امکانات رفاهی روز دنیا با طراحی و معماری نوین ایرانی اسلامی فعالیت خود را آغاز نموده است و در ۱۸ طبقه (۴ طبقه پارکینگ) و دارای ۳۲۵ اتاق  امکانات کم نظیری همچون رستوران گردان در طبقه هجدهم ، پد هلی کوپتر و نیز با دارا بودن رستوران ها و سالن های مختلف ، از جمله سالن آمفی تئاترمجهز، سیستم های هوشمند درکلیه فضاها، مجموعه استخر و سونا  و جکوزی برای آقایان و بانوان به طور مجزا قرار گرفته است.

رسیدن به مرزهای بحرانی مصرف انرژی و تبعات آن (مانند آلودگی هوا، افزایش قیمت حامل ها و…)  برای جوامع انسانی نیاز به بهره گیری از تکنولوژی در مدیریت و کنترل هوشمند انرژی را هرچه بیشتر نمایان می سازد. به همین دلیل سرمایه گذاران در امر هتل را به استفاده از سیستم های مدیریت یکپارچه هتل ترغیب می نماید.

نگاه هتل های امروزی به افزایش سطح رفاه و رضایتمندی مسافران و رقابت هر چه بیشتر در ارائه خدمات بیشتر ، خود باعث ایجاد دانشی جدید در عرصه هتلداری گردیده است، این دانش بر پایه دو ایده اصلی شکل گرفته است که به شرح ذیل میباشد :

۱٫ افزایش سطح رفاه و رضایتمندی مسافران و کاربری آسان برای تمامی فرهنگ ها و سنین
۲٫ بهینه سازی مصرف انرژی در سوئیت های مهمان و مکان های عمومی هتل

قابلیت ارائه شده توسط سیستم مدیریت هوشمند ساختمان در هتل مدینه الرضا شامل موارد زیر می باشد:

–  کنترل هوشمند سیستم روشنایی در تمامی اتاق هتل از طریق پنل هوشمند
–  کنترل هوشمند سیستم تهویه مطبوع در تمامی اتاق هتل از طریق پنل هوشمند
–  ارسال فرمان های خاص نظیر ,MAKE UP ROOM   LUNDRY DON’T DISTURB,  از روی پنل هوشمند داخل جهت نمایش بر روی پنل پشت درب اتاق و  همچنین نمایش بر روی نرم افزار هتلی در قسمت رسپشن
–  دستگاه کارت هلدر در داخل هر سوئیت نصب شده و با خواندن اطلاعات مربوط به کارت RFID مخصوص آن سوئیت علاوه بر کنترل سیستم برق قابلیت اجرا سناریوهای از پیش برنامه ریزی شده برای ورود را داراست.
–  پنل زنگ هتلی در پشت درب اتاق که علاوه بر نمایش شماره سوئیت، وظیفه تشخیص و اجازه دسترسی افراد مجاز به سوئیت و نمایش خواسته ‏های کاربر (نظافت سوئیت، عدم مزاحمت و شستشو) را دارد همچنین مجهز به زنگ لمسی‏ است که درخواست افراد جهت ورود به سوئیت را به اطلاع میهمان می‏رساند.

•    نرم افزار مدیریت هتلی ضمن نمایش هر سوئیت به تفکیک طبقه و شماره سوئیت امکانات ذیل را نیز فراهم می‏ سازد:

–   توانایی تخصیص سوئیت به میهمان و تحویل کارت هوشمند با مدت اعتبار معین به وی
–   توانایی نظارت بر حضور و یا عدم حضور افراد با سطوح دسترسی متفاوت (خانه دار-مهمان – مدیر) در سوئیت
–   توانایی نظارت و حتی کنترل کلیة سیستم های داخل سوئیت ها شامل سیستم  روشنایی، سرمایش و گرمایش، پرده‌ها و  …
–   توانایی پاسخگویی سریع به درخواست‌های میهمانان  (تمیز کردن اتاق، کمک و…) توسط پذیرش
–   اعلام هشدارهای مختلف (بازماندن درب سوئیت، بروز حادثه و…) به صورت صوتی به پذیرش
–   کنترل کلیة سیستم‌ها به صورت متمرکز در زمان بروز حادثه
–   گزارش رویدادهای به تفکیک هر سوییت مانند زمان ورود، نوع دسترسی و…
–   توانایی ارسال گزارشات در قالب SQL

دیتا سنتر کارخانه ذوب آهن اصفهان
ساختمان مجلس شورای اسلامی
فهرست
× چطور میتونم کمکتون کنم؟