موزه Heilan Hosre

به تازگی موزه ی هنر Heilan Hosre جایزه ی IES Merit برای طراحی شگرف خود در خصوص مبحث روشنایی را از IESNA دریافت نموده است.

جایزه ی IES Merit یکی از سه جایزه ی بزرگ طراحی روشنایی در جهان است و آنچه که این پروژه را برای دریافت این جایزه ی بزرگ قدرتمند ساخته، سیستم کنترل روشنایی هوشمند HDL می باشد.

۶ ناحیه روشنایی در این موزه وجود دارد. تلاش تیم طراحی برای این ۶ ناحیه، طراحی افکت های روشنایی گوناگون بر اساس فرهنگ های متنوع باستانی بوده که همگی یادآور تاریخ و هنر و حس جالب توجهی است که به بیننده القا میکند

برای مثال جانمایی لامپ ها در دیوار و ردیفی از نور افکن ها برای روشنایی غارها، و نورافکن های کوچک در زاویه های متفاوت برای نمایش آثار هنری در ویترینها و شدت روشنایی وتراکم لامپها برای انعکاس نمایش نواحی مورد نظر به کار گرفته شده است.

سیستم کنترل اتوماسیون HDL باعث شده تا کنترل روشنایی کل موزه بسیار آسان تر شود. علاوه بر کنترل چندگانه ی لامپ ها و تغییر سناریوها در یک پنل، امکان کنترل روشنایی توسط گوشی همراه  نیز میسر گردیده است که این امر میتواند به صورت گسترده کارایی و مدیریت موزه را بهبود بخشد. خواسته ای که در تمامی اماکن عمومی برای ارائه بهترین خدمات و طراحی زیبایی و جذب بازدیدکنندگان احساس می شود و برطرف شدن این خواسته میتواند یک مکان عمومی را برای مخاطبان خود نسبت به دیگر اماکن خاص ، متمایز و به یاد ماندنی سازد.

هتل آرورا،هوشمند شده با HDL(انگلستان)
بیمارستان EMPOWERD (دبی)
فهرست
× چطور میتونم کمکتون کنم؟