ماشین‌های خودران در سال ۲۰۲۱ در انگلستان قانونی می شوند

قانونی شدن تردد ماشین‌های خودران می‌تواند انقلاب بزرگی در گرمایش زمین، آلودگی و کنترل همه‌گیری کرونا داشته باشد. وسایل نقلیه خودران در اواخر امسال، البته با برخی محدودیت‌های اولیه، در جاده های انگلستان قانونی می‌شوند.

وزارت حمل و نقل (DfT) اجازه استفاده از حالت‌های رانندگی مستقل در خودروها را می‌دهد که به یک خط با سرعت مجاز ۳۷ مایل در ساعت (۶۰ کیلومتر در ساعت) می چسبند.

خودروهای خودران یا ماشین‌های خودران و اتوماتیک در سال ۲۰۲۱ مجوز تردد می‌گیرند.

رانندگان مجبور نیستند که دستان خود را روی فرمان نگه دارند اما در صورت لزوم باید هوشیار باشند تا کنترل مجدد را بدست آورند. متأسفانه، این بدان معناست که شما هنوز نمی توانید جدیدترین سریال‌ها را تماشا کنید یا بازی مورد علاقه خود را در رفت و آمد خود انجام دهید.

چالش‌های وضع قوانین درباره مجوز تردد ماشین های بدون سرنشین

وزیر حمل و نقل انگلیس ، راشل مک لین گفت:
این یک گام مهم برای استفاده ایمن از ماشین‌های خودران در انگلستان است، و باعث می‌شود سفرهای آینده سبزتر، آسان‌تر و قابل اعتمادتر شود و در عین حال به کشور کمک کند تا بتواند پیشرفت بهتری داشته باشد.

اما ما باید اطمینان حاصل کنیم که این فناوری جدید هیجان انگیز با خیال راحت به کار گرفته شده است، به همین دلیل است که ما در حال مشاوره هستیم که قوانین برای فعال کردن این قانون باید به چه صورت باشد. با انجام این کار‌، می توانیم حمل و نقل را برای همه بهبود بخشیم و جایگاه انگلیس را به عنوان یک ابرقدرت علمی جهانی تأمین کنیم.
در حالی که پیش بینی می‌شود با افزایش کار در خانه و دورکاری پس از شیوع کرونا، کاهش سفرهای مسافرتی صرفه جویی تقریباً ۷۰۰۰۰۰ تن انتشار CO2 در سال، تراکم ترافیک بازگشت به شهرها و شهرهای بزرگ پیش رویمان خواهد بود.

در یک اطلاعیه مطبوعاتی ، DfT اشاره می‌کند که چگونه پیشرفت در فن‌آوری های خودران “می‌تواند آغازی برای کاهش ازدحام شهری باشد، چراغ راهنمایی و وسایل نقلیه با یکدیگر صحبت می‌کنند و در ارتباط هستند تا جریان را کاهش دهند. میزان انتشار گازهای مضر  را کاهش دهند و کیفیت هوا را در ما بهبود بخشند.

خطاهای انسانی بیش از ۸۵ درصد از حوادث را تشکیل می‌دهد. علی رغم این واقعیت، اخیراً تحقیقات واناراما نشان داد که ۷۳ درصد مردم انگلیس در سال ۲۰۲۱ در اتومبیل بدون راننده احساس امنیت نمی کنند. یک سوم “هرگز به اتومبیل بدون راننده اعتماد نمی‌کنند”. و ۷۹ درصد مردم معتقدند که خطر در این تیپ از ماشین‌های خودران از ماشین معمولی بیشتر است.

با روشن شدن مزایای ایمنی جاده‌ها، اعتماد عمومی به وسایل نقلیه خودران باید بهبود یابد.

اهمیت اجرای طرح قانون‌مند شدن تردد وسایل نقلیه خودران

مایک هاوز، رئیس اجرایی جامعه تولیدکنندگان و بازرگانان موتور، اظهار داشت:
صنعت خودرو از این گام حیاتی برای اجازه استفاده از وسایل نقلیه خودکار در جاده‌های انگلستان استقبال می کند. که این امر انگلیس را پیشتاز ایمنی راه و فناوری خودرو قرار می‌دهد. سیستم‌های رانندگی خودکار می‌توانند از طریق ۴۷۰۰۰ تصادف جدی جلوگیری کند. و ۳۹۰۰ نفر را در طی دهه آینده نجات دهند.  این موضوع کاهش بزرگترین عامل تصادفات جاده‌ای – خطای انسانی – را کاهش می‌دهد.

فناوری هایی مانند سیستم‌های نگهداری خطوط اتوماتیک زمینه را برای دستیابی به سطح بالاتری از اتوماسیون در آینده فراهم می کند. و این پیشرفت‌ از پتانسیل انگلیس برای پیشگام بودن جهانی در توسعه و استفاده از این فناوری‌ها، ایجاد مشاغل اساسی و اطمینان از ضمانت در امنیت کمک خواهد کرد.
از آنجایی که انگلستان قصد دارد “از همه‌گیری کرونا” بهترین بهره را ببرد، وسایل نقلیه خودران ضمن بهبود پایداری به تقویت اقتصاد کمک می کنند.

پیش بینی می‌شود حدود ۳۸۰۰۰ شغل جدید توسط ماشین‌های خودران در انگلستان ایجاد شود. به عنوان بخشی از این صنعت تخمین زده می شود که ارزش آن تا سال ۲۰۳۵ حدود ۴۲ میلیارد پوند باشد. پیش بینی می شود بیش از ۸۰ درصد این مشاغل در رده مشاغل حرفه ای دسته بندی شود.

مجموعه پیشرفته TomTom با موضوع «گستردگی اضطراب» وسایل نقلیه الکتریکی مقابله می کند

TomTom با پیشرفت در مجموعه فناوری خود، مسئله “اضطراب ” مربوط به استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی را در نظر گرفته است.

از جمله سوالات کلیدی که خریدار احتمالی یک وسیله نقلیه الکتریکیمی خواهد پاسخ داده شود، این است:

“آیا این کار من را راحت به مقصد می رساند؟” و

“آیا در مسیرهای من نقاط کافی برای شارژ کردن وجود دارد؟”

به دلیل محدود بودن داده‌ها و الگوریتم‌های نابالغ، پاسخ این سوالات از نظر تاریخ و زمانی دشوار است. پیش بینی دامنه وسایل نقلیه الکتریکی بین دست کم گرفتن و بیش از حد بیش از ۳۰ درصد در نوسان است.

تحقیقی در مجله علمی Nature Climate Change توسط محققان دانشگاه تورنتو منتشر شده است. این تحقیق به این نتیجه رسید که ۹۰ درصد اتومبیل‌های سبک در جاده‌های آمریکا تا سال ۲۰۵۰ باید برق باشند. تا بخش حمل و نقل با اهداف کاهش آب و هوا مطابقت داشته باشد. با این حال ، اضطراب‌ از ماشین‌های خودران را که آنها را احاطه می کنند، مانع جدی در برابر تصویب آنها هستند.

آنتوان Saucier ، مدیر عامل در TomTom Automotive، گفت:

اگر ما آینده ای با هوای تمیزتر می خواهیم ، باید چرخش وسیله نقلیه الکتریکی را از جلو هدایت کنیم. این بدان معناست که موانع موجود در انتخاب وسایل نقلیه الکتریکی توسط افراد و برخورداری از ۳۶۰ درجه نسبت به خودروهای الکتریکی کاهش می یابد. همین موضوع ما را از رقابت متمایز می کند.

جای تعجب نیست که مجموعه ما با استفاده از فناوری‌های مجهز به مکان خودروهای خودران کاملاً یکپارچه، توسط خودروسازان برجسته برای تأمین انرژی این انقلاب انتخاب می شوند.

نگرانی مصرف کنندگان از خودروهای خودران

جدیدترین پیشرفت های TomTom در مجموعه فناوری ماشین‌های خودران خود، بیشترین نگرانی‌های مصرف کنندگان را در مورد وسایل نقلیه الکتریکی به وجود می آورد.

TomTom ادعا می کند که با تکنیک‌هایی:

  • حداکثر میزان باتری،
  • سرعت رانندگی،
  • نوع جاده و شیب،
  • همچنین داده‌های ترافیکی تاریخی و در زمان واقعی
  • و دقت

را برای یک سفر ۱۸۰ کیلومتری تامین کرده است.

TomTom اطمینان بیشتری را در مورد رانندگان وسایل نقلیه الکتریکی در جایی که می توانند با مسیریابی پیشرفته خودروهای خودران از راه دور شارژ دریافت کنند، فراهم می کند.

سیستم بهبود‌یافته مسیرها را بر اساس

  • برد
  • رفتار شارژ مجدد خودرو،
  • وضعیت ترافیک در جاده
  • و اطلاعات مربوط به زمان شارژ در زمان واقعی

بهینه می‌کند.

اگر محاسبه شود که ممکن است چندین توقف کوتاه و سریع داشته باشید ، توصیه‌هایی به راننده می شود.

TomTom Navigation for Automotive اخیراً اعلام شده است دارای ویژگی های ادغام با وسایل نقلیه سازگار است. این موضوع به شما این امکان را می دهد تا با فعال کردن عملکردهایی مانند تهویه مطبوع باتری، ماشین‌های خودران خود را بیشتر بهینه کند.

با استفاده از اطلاعات مربوط به شارژ آینده در طول مسیر، خودرو قادر است باتری خود را برای عملکرد بهینه شارژ سریع آماده کند. تا مدت زمان طی شده رانندگان را در یک نقطه شارژ محدود کند و باعث افزایش عمر باتری شود.

تمام پیشرفت‌هایی که TomTom در مجموعه فناوری خودروهای خودران خود ایجاد کرده است، به مقابله با برخی از موانع اصلی پرداخته است. موانعی که در استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی برای دستیابی به اهداف کاهش انتشار کربن کمک خواهد کرد.

بازار تاکسی‌های رباتی با رونمایی از Pony.ai از سیستم سنجش نسل بعدی خود داغ می شود

Pony.ai از یک پلت‌فرم سنجش نسل بعدی برای ماشین‌های خودران این شرکت رونمایی کرده است. این پلتفرم قابلیت های پیشرفته تری را در طراحی بسیار بهتر به ارمغان می آورد.

این سیستم جدید با همکاری شرکت Luminar Technologies طراحی شده و نیاز به سنسور LiDAR مخروطی شکل ناخوشایند موجود در سقف اکثر وسایل نقلیه بدون راننده را برطرف می کند.

جیمز پنگ ، مدیر عامل و بنیانگذار Pony.ai، گفت:

“همکاری با Luminar یک نقطه عطف مهم برای Pony.ai است. زیرا ما سیستم نسل بعدی خود را ایجاد می‌کنیم و برای تولید سری‌های بزرگ مقیاس آماده می‌شویم.

وقتی صحبت از LiDAR می شود، لومینار در یک هم پیمانی به سر می‌برد که در سطح جهان آینده امکان آمد و شد امن و پایداری را ممکن می سازد.

ما از درک این چشم انداز که با لومینار همراه شده‌ایم بسیار هیجان زده ایم.

پلت فرم جدید “Iris” لومینار با قرار گرفتن در ارتفاع ۱۰ سانتی‌متری از سقف به صورت یکپارچه داده‌های تمام ۳۶۰ درجه را با استفاده از چندین سنسور ارائه می دهد.

چشم انداز Pony.ai و تاکسی‌های رباتی یا Robotaxi

آستین راسل ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت لومینار ، اظهار داشت:

“چشم انداز Pony.ai برای ایجاد یک سیستم رانندگی خودران پویا، بسیار چشمگیر است.  در حال حاضر یک موقعیت رهبری روشن برای توسعه Robotaxi یا تاکسی‌های رباتی در چین و فراتر از آن را نشان داده است.

ما در حال استفاده از فناوری و توسعه محصول هستیم که طی سالهای گذشته به نتیجه رسانده ایم و مستقیماً آن را مجدداً در سیستم عامل و ناوگان Pony.ai اعمال می کنیم.

این مشارکت نقطه عطف مهمی در جهت تحقق خدمات ایمن روبوتاکسی مستقل در سالهای آینده است. “

Pony.ai اخیراً نقطه عطف رانندگی بیش از پنج میلیون کیلومتر در یک منطقه تحت پوشش عملیاتی بیش از ۸۵۰ کیلومتر مربع است.

تاکنون ، این شرکت بیش از ۲۲۰،۰۰۰ ربات تاکسی فراهم کرده است.  اخیراً خدمات خود را در پنج شهر چین و ایالات متحده، گوانگژو، شانگهای، پکن، ایروین و فریمونت، گسترش داده است.
تا سال ۲۰۲۳ ، Pony.ai قصد دارد ناوگان خودران خود را در سطح جهان گسترش دهد. تمام ناوگان نسل بعدی آن از سنسورهای Luminar بهره می‌برند.

جیسون ووجک ، توسعه‌دهنده محصول Luminar، گفت:

“امروز ، بالاخره ما در حال دیدن مرز بین آنچه ما به عنوان طراحی زیبای اتومبیل مصرفی و ظاهر Robotaxi شناخته ایم، هستیم.” “این یک لحظه واقعی در تکامل طراحی و نوآوری خودرو است.”

Pony.ai به خصوص در چین رقابت شدیدی دارد. ، رقیب AutoX مورد حمایت Alibaba اعلام کرد که ناوگان ربوتاکسی آن به ۱۰۰ روز کار متوالی رسیده است.

تاکسی های بدون راننده AutoX به ۱۰۰ روز کار متوالی می رسند

شرکت خودروسازی ماشین‌های خودران با پشتیبانی Alibaba AutoX تا کنون ۱۰۰ روز متوالی سرویس تاکسی بدون راننده را اداره کرده است.

این سرویس بدون راننده ایمنی در جاده های شنژن‌، پرجمعیت ترین شهر چین کار کرده است.

پروفسور Jianxiong Xiao ، بنیانگذار و مدیرعامل AutoX، گفت:

“۱۰۰ روز اول یک گام بزرگ به جلو برای ما و کل صنعت در چین بوده است.

ما از بازخورد مسافرانمان چیزهای زیادی را در مورد چگونگی بهبود مستمر خدمات خود برای ایجاد سفرهای بدون راننده به یک تجربه خارق العاده فرا گرفته‌ایم. ”
AutoX ادعا می کند که سرویس robotaxi هم از طرف مسئولان و هم از ساکنان محلی استقبال خوبی شده است.

“تعاملات ما با عملیات AutoX بسیار مثبت بوده است. و این سرویس همچنین یک مثال عالی برای ما فراهم می کند تا چارچوب قانونی را برای اتومبیل‌های کاملاً خودران اصلاح کنیم.”

شنژن چین اولین شهری در این کشور است که قوانینی را برای مجاز بودن ماشین‌های خودران سطح ۴ تصویب می‌کند.

AutoX برای بزرگداشت نقطه عطف تاریخی خود‌، یک فیلم منتشر کرد که شامل دو ساعت فیلم ربوتاکسی خود است که به طور خودکار در جاده های شنژن حرکت می کند. ویدیوی چشمگیر این وسیله نقلیه را نشان می دهد که با خیال راحت از اتومبیل‌های پارک شده غیرقانونی و کامیون های بزرگ سبقت می‌گیرد ، رانندگی‌های ناگهانی رانندگان دیگر را کنترل می‌کند‌، تغییر مسیر می‌دهد و از برخورد با موتورسیکلت‌ها جلوگیری می کند.

برخلاف بیشتر رقبا، خودروهای AutoX با سرعت کامل و بدون هیچ گونه رانندگی ایمنی پشتیبان کار می کنند. ناوگان فعلی به زودی با AutoX Gen 5، جدیدترین راه‌اندازی که دارای شش سنسور لیدار با وضوح بالا و هشت رادار تصویربرداری ۴D با وضوح بالا است، ارتقا می‌یابد.

اوبر با Arrival برای ایجاد یک وسیله نقلیه برقی سوار برقی هدفمند همکاری می کند

اوبر برای ایجاد یک وسیله نقلیه الکتریکی هدفمند برای استقبال از مسافران، با شرکت Arrival در انگلستان همکاری می کند.

اتومبیل Arrival “مقرون به صرفه” با همکاری رانندگان Uber طراحی می‌شود تا اطمینان حاصل کند که نیاز آنها را برآورده می‌کند. پیش بینی می‌شود در سال Q3 ،۲۰۲۳ وارد مرحله تولید شود.

تام الویج ، SVP از Arrival Mobility انگلستان ، گفت:

“ما اطمینان داریم که وسایل نقلیه برقی سواری تأثیر بسیار بزرگی در شهرها خواهند داشت و ما مشتاق هستیم که رانندگان با حمایت خود این انتقال از دنیای سنتی به مدرنیته را انجام دهند.

همچنین وسایل نقلیه مقرون به صرفه، بادوام و مطلوب طراحی خواهد شد. “

در ماه ژانویه سال ۲۰۲۱، شرکت پستی (UPS)، ۱۰ هزار وانت برقی را از Arrival با قیمت ۳۳۹ میلیون پوند سفارش داد.

همچنین تام اولیج اضافه کرد:

ما برای ایجاد یک وسیله نقلیه تحویل الکتریکی در کلاس با یو پی اس همکاری بسیار خوبی داریم. ” “ما امیدواریم که با تولید بهترین محصول ممکن سلامت، ایمنی و امور مالی رانندگان را بهبود بخشیم. و این موفقیت را با Uber تکرار کنیم.”

Arrival Car به Uber کمک می‌کند تا به تعهد خود مبنی بر تبدیل شدن به یک سیستم تحرک کاملاً برقی در لندن تا سال ۲۰۲۵ و تا سال ۲۰۳۰ در سراسر آمریکای شمالی و اروپا دست یابد.

نقش خودروهای خودران در نظم بخشیدن و پاکسازی محیط زیست

تخمین زده می شود بیش از ۳۰ میلیون راننده بخشی از صنعت جهانی استقبال از این خودرو باشد. در جریان کنفرانس امسال تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در گلاسگو، احتمالاً می‌شنویم که تغییر هر چه بیشتر رانندگان به وسایل نقلیه الکتریکی برای دستیابی به اهداف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای کلیدی است.

جیمی هیوود، مدیر کل منطقه‌ای اوبر در شمال و شرق اروپا ، اظهار داشت:
با باز شدن شهرهای ما ، این فرصت را داریم که مطمئن شویم حمل و نقل شهری از همیشه تمیزتر است.

اوبر متعهد است که تا سال ۲۰۲۵ به هر راننده‌ای در لندن کمک کند تا به یک ماشین الکتریکی ارتقا یابد و به لطف برنامه هوای پاک ما بیش از ۱۳۵ میلیون پوند برای حمایت از این جاه طلبی جمع آوری شده است.

اکنون تمرکز ما بر ترغیب رانندگان به استفاده از این پول برای کمک به آنها در ارتقا به یک وسیله نقلیه الکتریکی است. و همکاری ما با Arrival به ما در دستیابی به این هدف کمک می کند. “

اوبر گرین اخیراً در لندن راه اندازی شد و به مسافران امکان انتخاب وسیله نقلیه کاملاً برقی و بدون هزینه اضافی را می دهد‌، در حالی که رانندگان هزینه خدمات کمتری را پرداخت می‌کنند.

بیش از ۳٫۵ میلیون سفر Uber فقط در لندن از وسایل نقلیه الکتریکی استفاده کرده‌اند. اوبر قصد دارد تا پایان امسال تعداد رانندگان خود را با استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی دو برابر کند.

پیش بینی می شود طرح نهایی اتومبیل Arrival قبل از پایان سال ۲۰۲۱ رونمایی شود.

همه‌چیز درباره نرم‌افزار ساختمان هوشمند HDL ON
کارخانه هوشمند ۵G اینتل و مزایای Industry 4.0
فهرست
× چطور میتونم کمکتون کنم؟