قفل هوشمند

بسیاری از افراد قفل های الکترونیکی، هوشمند و دیجتالی را یکی میدانند در حالیکه این قفل ها از نظر سازوکار و ایمنی با هم بسیار متفاوتند. بدون شک قفل الکترونیکی و قفل هوشمند، ایمنی و کارایی بالاتری نسبت به انواع قدیمی تر قفل یا همان قفل های مکانیکی و معمولی دارند اما خود این دو نوع قفل نیز تفاوت های زیادی دارند.قفل های دیجیتال و قفل های الکترونیکی در واقع یکی هستند که نحوه ساخت آنها به گونه ای است که با استفاده از جریان الکتریکی درب را باز و بسته میکنند. قفل های دیجیتال یا الکترونیکی انواع مختلفی دارند که از میان آنها میتوان به قفل های رمزی، کارتی و اثرانگشتی (بیومتریک) اشاره کرد.

مزایای قفل دیجیتال نسبت به قفل مکانیکی

مهمترین مزیت این قفلها را میتوان عدم نیاز به حمل کلید و نگرانی های ناشی از گم شدن آن دانست. این ویژگی امکان سرقت را بسیار کم کرده و از طرفی هیچگاه عزیزانتان را به دلیل نبود کلید پشت در معطل نخواهد کرد. شما بدون نیاز به حمل کلید هر زمان که بخواهید میتوانید درب را تنها به وسیله، کارت و یا اثر انگشت خود باز کنید.

مقایسه قفل های الکترونیکی و قفل های هوشمند

قفل های هوشمند ایمنی بسیار بیشتری نسبت به قفلهای دیجیتالی دارند. در واقع قفل هوشمند یک نوع قفل الکترومکانیکی است که به دلیل دارا بودن کلیدهای الکترونیکی رمزگذاری شده ایمنی بسیار بالایی دارد. این قفلها دارای پروتکل های هوشمند و بی سیم هستند که دستور باز و بسته شدن را ارسال میکنند.قفل های هوشمند را میتوان با سایر سیستم های خانه هوشمند متصل کرد. برای مثال میتوان یک قفل هوشمند را با یک تلفن هوشمند کنترل نمود.در واقع قفل هوشمند یک نوع قفل الکترونیکی است که به دلیل فناوری های پیشرفته به کار رفته در آن قابلیت اتصال به سیستم های هوشمند و کنترل از راه دور را نیز دارد. قفل های هوشمند نسبت به قفل های دیجیتالی ایمنی بسیار بالاتری دارند.

مزایای قفل های هوشمند نسبت به قفل دیجیتالی
  •         امکان اتصال و کنترل به وسیله  تلفن همراه

شما میتوانید با استفاده از گوشی هوشمند خود و با نصب نرم افزار مربوطه در هر زمان و مکانی که هستید قفل هوشمند خانه خود را کنترل کرده و حتی از راه دور باز و بسته نمایید. این ویژگی را میتوان مهمترین مزیت قفل هوشمند دانست.

  •       سهولت در باز و بسته نمودن درب

استفاده از قفل های هوشمند بسیار آسان است زیرا شما میتوانید به راحتی تنظمیات آن را از راه دور و با استفاده از دستگاه های متصل به آن مانند گوشی همراه انجام دهید در حالیکه تغییر در تنظمیات قفل های الکترونیکی یا دیجیتال تنها به صورت حضوری امکان پذیر است.

  1. عدم نیاز به حمل کلید و امکان دسترسی به درب تنها از طریق گوشی هوشمند
  2. کنترل تردد از راه دور و ایجاد محدودیت های لازم در بخش های مخلتف ساختمان (این ویژگی به شما کمک میکند که دسترسی افراد مختلف مانند مهمانان به بخش های مورد نظر در خانه را محدود کنید. این قفل ها امکان ثبت تاریخ و زمان دقیق ورود و خروج افراد را نیز برای شما ممکن میسازند.
لوازم خانگی هوشمند
۹ پیش بینی تکنولوژی جهان پسا کرونا
فهرست
× چطور میتونم کمکتون کنم؟