بهبود کیفیت زندگی با ساختمانی هوشمند

زندگی شهر نشینی پر از استرس و اضطراب است. مسائل ترافیک، آلودگی هوا، کمبود فضای سبز و . . . باعث شده است تا این افراد به سمت بهبود کیفیت زندگی گام بردارند. محل کار و خانه دو مکانی هستند که افراد بیشترین ساعات خود را در آن سپری می کنند. اگر محل کار و منزل افراد محلی برای آرامش باشد تا حدود خیلی زیادی این اتفاق تحقق می یابد.

هوشمند سازی خانه یا محل کار می تواند آرامش خاطر و بهبود کیفیت زندگی را به ارمغان آورد. این سیر هوشمند سازی دارای ابعاد گوناگون و حالت های مختلف است. افراد بنابر نیاز خود تصمیم خواهند گرفت که چه مواردی را هوشمند سازی نمایند.

تاثیر  هوشمندسازی بر سلامتی

در این عصر مدرن اما پر از استرس ایجاد مکانی امن برای استراحت و آرامش نیازمند صرف مقداری هزینه و وقت است. اما پس از ساخت این محل می توانید تا سال ها از آن لذت ببرید. کاهش استرس می تواند تاثیر مستقیم بر بهبود عملکرد دستگاه گوارش داشته باشد. با کم شدن اضطراب عملکرد مغز بهتر می شود و فرد می تواند تمرکز فکری بیشتری داشته باشد.

آلودگی محیط زیست

مصرف بی رویه و کنترل نشده انرژی های فسیلی باعث شده است تا طی این سالها با گرم شدن کره زمین، اثر گلخانه ای و آلودگی هوا مواجه شویم. یک راه کار ساده کنترل مصرف انرژی است. هوشمند سازی منزل این امکان را به وجود می آورد تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود. با ابزار هایی مانند سنسور هوشمند، ترموستات های هوشمند، سیستم روشنایی هوشمند و . . .

کاهش هزینه های مصرف انرژی

پس از هوشمند سازی به کمک ابزار در اختیار می توان به دقت میزان مصرف گاز ، برق و آب را کنترل کرد. دمای محیط را ثابت نگه داشت. میزان و ساعات روشنایی را تنظیم کرد. مصرف آب را مدیریت کرد و ده ها امکانات دیگر که به درست مصرف کردن انرژی و در نهایت کاهش هزینه های ناشی از آن منتهی می شود.

امکانات یک خانه هوشمند

تکنولوژی خانه هوشمند راهی طولانی طی کرده و حالا بیشتر و راحت تر از همیشه کارهای روزمره ی ما را به صورت خودکار و اتوماتیک درآورده است تا زندگی سالم تری داشته باشیم و بیشتر به خودمان توجه کنیم. این تکنولوژی می تواند یک ابزار قوی در خود مراقبتی بوده و از طریق انجام خودکار هرچیزی (از بهبود جلسات مدیتیشن تا راحت تر کردن پخت غذا) مانند یک دستیار عمل کند.شما می توانید تمامی کارهای روزانه ی مرتبط با سلامتی خود را تنها با اپلیکیشن هوشمند سازی و با استفاده از گوشی هوشمند خود انجام دهید.

  • آرام بخوابید و سرحال بیدار شوید: شاید سیستم روشنایی هوشمند کلید بیدار شدن از دنده ی راست باشد. نکته ی جالب درمورد روشنایی هوشمند این است که می توانیم از آن برای تصحیح ریتم و چرخه ی طبیعی خواب، داشتن خواب آرام و سرحال بیدار شدن به هنگام صبح استفاده کنیم.
  • با آرامش خیال غذا آماده کنید: وقتی غذاساز یا آرامپز را به پریز هوشمند متصل کنیدامکان آن را خواهید داشت که از محل کار خود و با استفاده از گوشی هوشمند بر عملکرد آن ها و آماده شدن غذا کنترل داشته باشید
  • تمرکز را فراموش نکنید: اگر به دنبال چند لحظه سکوت و آرامش هستید، تکنولوژی خانه هوشمند می تواند با ارائه ی برنامه های مدیتیشن و تمرین های تنفسی، ذهن شما را از مسائل اضافی و استرس زا خالی و آرام کند.
  • در خانه ورزش کنید: یکی از کاربردهای تلویزیون هوشمند ارائه ی برنامه های تمرین و ورزش در خانه، توسط مربی های حرفه ای برای سطوح مختلف است. این برنامه ها نیاز به تجهیزات ورزشی حرفه ای ندارند و در محیط خانه و با وسایل عادی نیز می توان آن ها را انجام داد
  • بهبود کیفیت زندگی برای افراد سالخورده : برای افراد سالخورده یا کم توانی که ممکن است هنگام راه رفتن زمین بخورند یا نمی توانند خیلی در حرکت باشند، خانه هوشمند مانند یک معجزه عمل می کند. زیرا این افراد می توانند بدون آنکه از جایشان تکانی بخورند، تنها با لمس صفحه ی گوشی یا تبلت لامپ ها را خاموش یا روشن، درب ها را باز یا بسته و دمای اتاق را تنظیم کنند.
  • بهبود کیفیت زندگی برای افراد دارای معلولیت: در ساخت خانه هوشمند برای معلولان تمام وسایل هوشمند را به گوشی شما متصل میکنیم تا شما بتوانید آن ها را در گوشی کنترل کنید. برای اینکار باید دستگاه های شما هوشمند باشند. هر کدام از این دستگاه ها یک برنامه اختصاصی دارند که به راحتی به گوشی های اندرویدی و آی او اسی متصل میشوند.
  • مراقبت بهتر از کودکان با هوشمند سازی خانه: والدین می‌توانند با سیستم‌های امنیتی خانه هوشمند ، از کودکان خود محافظت کنند، دسترسی آن‌ها را به محتواهای مختلف کنترل کرده و یا حتی برای ذخیره انرژی دستگاه های مختلف را اداره کنند

 

Bang & Olufsen Beosound اسپیکر
آیفون وایرلس Nooie محافظ ۲۴ ساعته خانه شما
فهرست
× چطور میتونم کمکتون کنم؟