ویلای هوشمند

ویلاها، ساختمان هایی است که معمولا در مناطق خوش آب و هوا ساخته شده و در زمان تعطیلات میزبان صاحبین خود هستند. هوشمند سازی ویلاها می تواند باعث بالا رفتن کیفیت زندگی و گذران زمان، بالا بردن امنیت، ایمنی تامین شده و تنوع و راحتی در استفاده از این ساختمان ها باشد.

دریک ویلای هوشمند از نورپردازی، سیستم های تهویه،  امنیت و ایمنی، سیستم های صوتی و تصویری، لوازم خانگی و … تا فضاهایی مانند پوشش استخر ها، باربکیو و شومینه ها، آسانسورها، سیستم های آبیاری و … قابلیت هوشمند شدن را دارا هستند.

مهمترین ویژگی یک ویلای هوشمند، نظارت دائمی و بالا بردن امنیت در آن است.

آسایش در ویلای هوشمند

به عنوان مثال در ویلای هوشمند سیستم تهویه مطبوع هوشمند در نظر گرفته شده است. با برنامه نویسی و سناریو نویسی سیستم هوشمند اگر دمای خانه شما کمتر از ۲۰ درجه بود سیستم تهویه طبق برنامه از پیش نوشته شده در وضعیت مناسب قرار می گیرد و یا اگر شما یا هر یک از اعضای خانواده در مسیر ویلای هوشمند خود هستید،  از راه دورقبل از رسیدن به ویلای خود می توانید سیتسم تهویه را روشن و دما را به سطح مطلوب برسانید . این مثال قابلیت توسعه برای تمام اجزای خانه هوشمند را دارا هست.

ویلای هوشمند و کنترل اجزا از چهار طریق

یکی از نگرانی های اصلی کارفرمایان، عدم عملکرد سیستم های هوشمند در زمان نبود اینترنت است. خانه های هوشمند شده به وسیله ما، از روش های مختلفی قابلیت کنترل را دارا هستند. اپلیکیشن موبایل، دستیار صوتی ، تاچ پنل وکلید های هوشمند و ماژول های هوشمند.

اجزای ویلای هوشمند

در ادامه این مطلب قصد داریم به توضیح سیستم های هوشمندی که میتوانیم برای یک ویلا از آن ها استفاده کنیم بپردازیم.

نور پردازی هوشمند ویلا

یکی از مهمترین اجزای هر خانه نور و سیستم روشنایی آن است. ویلاها نیز همچون سایر ساختمان ها از این قائده مستثنی نیستند. نور ویلاها از روش ای مختلفی قابلیت هوشمند شدن را دارا هستند. از سناریوهای هوشمند، حذف کلیدهای سنتی برق، هوشمند سازی این کلیدها یا استفاده از کلیدهای هوشمند تاچ. داشتن یک نورپردازی هوشمند در ویلاها مزیت های فراوانی دارد.

کنترل نور

اولین مزیت کنترل تمام لامپ های داخلی و خارجی، نورپردازی نماها و نورپردازی داخلی است

کاهش مصرف انرژی

با سناریو نویسی و اتوماسیون میتوانید مصرف برق را در ویلای خود مدیریت کنید و هزینه های انرژی ساختمان خود را کاهش دهید.

مهمان های خود را شگفت زده کنید

عصر دلچسب یک روز تابستانی به همراه مهمانان به ویلای خود رسیده اید، کافی است به دستیار صوتی فرمان دهید تا تمامی عملکردهای خانه طبق یک سناریو از پیش تعییین شده شروع شوند. به عنوان مثال تهویه مطبوع در دمای مناسب ، نورپردازی و یا رقص نور خاص، موزیک و …)

مد های مختلف

برای تمام تفریحات درون ویلای خود یک سناریو ترتیب دهید و با فرمان دادن هر یک، سیستم صوتی، نور، پرده ها و … را با یک حرکت هماهنگ تنظیم کنید. پارتی مد، سینما مد، لایت نایت و ….

سیتسم تهویه هوشمند ویلا

سیستم تهویه هوشمند یکی از ارکان مهم در داشتن یک ویلای فول امکانات است. این سبک از خانه به دلیل استفاده مقطعی معمولا در فصل زمستان بسیار سرد یا در تابستان ها بسیار گرم هستند. کافی است سیستم تهویه خود را هوشمند کنید تا قبل از رسیدن به ساختمان، دما و رطوبت طبق معیار ها و بنا بر سلیقه شما تنظییم شود. این موضع هم باعث کاهش مصرف انرژی و هزینه های جاری شده و هم کیفیت زندگی شما را افزایش می دهد.

امنیت هوشمند در ویلاها

یکی از بزرگترین نگرانی ها در داشتن یک ویلا حفظ امنیت آن است. به دلیل دور بودن این سبک از ساختمان ها از محل زندگی و شهرها حفظ امنیت آن ها یکی از دغدغه های اصلی صاحبان ویلا ها می باشد. امنیت هوشمند چیزی فراتر از داشتن یک سیستم امنیتی با دوربین و دزدگیر است. در ویلای هوشمند تمام اجزا در کنار سیستم های حفاظتی و امنیتی به حراست از ساختمان می پردازند.

میتوانید با تعریف یک اتوماسیون حراستی، پرده ها، لامپ ها، سیستم های صوتی و … حتی آبیاری را برای کمک به امنیت خانه خود به کار بگیرید. همچنین این سیستم ها توانایی اتصال به سامانه های پیامک، اعلان خطر یا تماس ضروری را دارا هستند تا در صورت پیش آمدن یک شرایط بحرانی شما و پلیس در جریان اتفاقات قرار بگیرید.

ایمنی در ویلای هوشمند

ایمنی به معنی کاهش دادن ضریب ریسک و خطرهای احتمالی است. نفوذ آب باران، نشت گاز یا آب از لوله ها، آتش سوزی یا جمع شدن گازهای سمی نظیر Co یا دود و … تنها بخشی از مخاطرات برای یک ساختمان است. با ایجاد یک سناریو ایمنی هوشمند در ساختمان خود، برای هر گونه اتفاق آماده باشید.

 

استخر هوشمند

استخر ها یکی از اجزای جدای نشدنی ویلاهای لوکس و زیبا هستند اما حفظ نظافت آن ها سختی ها و دردسر های فراوانی دارد. استخر هوشمند می تواند پوشش های سطحی استخر را به سامانه خانه هوشمند متصل کرده و کنترل آن را در هر نقطه از جهان در اختیار شما قرار دهد. همچنین سیستم های نظافتی هوشمند استخر ها نیز توانایی اتصال به سیستم هوشمند ما را دارا هستند. نورپردازی هوشمند، سیستم تامین آب گرم برای استخر هوشمند و … دیگر امکانات برای ویلای هوشمند شما می باشد.

آبیاری هوشمند

تجهیزات آبیاری هوشمند به شما این امکان را می دهد تا در هر نقطه از جهان بتوانید گیاهان خود را آبیاری کنید. همچنین از سلامت آن ها با خبر شوید. این کار میتواند از طریق اپلیکیشن و دستیار صوتی یا زمان بندی انجام پذیرد.

تجهیزات تفریحی هوشمند

باربکیوها، فایر پیت ها، آلاچیق و  … اجزای جدا نشدنی برای یک تفریح خوب در تعطیلات هستند. تمام این سیستم ها می توانند به سامانه خانه هوشمند شما متصل شود. و این بدین معنی است که حتی می توانید باربیکو خود را با دستیار صوتی روشن کنید.

در کنار تمام سناریوهای هوشمند سازی ساختمانی که شرح داده شد می توان اجزای دیگر یک ویلا نظیر پرده ها، سیستم های صوتی و تصویری، لوازم خانگی، آسانسور ها و … را نیز هوشمند نمود.

جهت مشاوره و آشنایی بیشتر با ما در ازتباط باشید

بهترین زمان هوشمند سازی ساختمان چه زمانیست؟
فهرست
× چطور میتونم کمکتون کنم؟